O nas

 

O firmie i jej produktach

Cap Squad Polska to rodzinna firma produkująca wyjątkowe, lifestyle’owe czapki. To nowy brand, którego cechami charakterystycznymi są najnowsze trendy, unikalne wzornictwo, oparte o ważną tematykę i najwyższa jakość wykonania – do produkcji używane są tylko certyfikowane tkaniny. Czapki Cap Squad adresowane są do wszystkich tych, którzy uwielbiają obcować z przyrodą oraz aktywnie spędzać wolny czas, kochają wyzwania wyzwalające adrenalinę i mają w sobie niespożyte pokłady pozytywnej energii, którą zarażają innych. Dla takich ludzi warto tworzyć wyjątkowe czapki podkreślający ich styl życia.

Firma została założona pod koniec 2015 roku przez Tomasza i Marka, którzy poznali się poprzez wspólnego znajomego, u którego kupowali maszyny do haftu. Postanowili wykorzystać wspólne doświadczenia, pasję i wielkie tradycje rodzinne do stworzenia firmy oferującej polskie produkty, jakich jeszcze nie było. Pisząc o wielkich tradycjach rodzinnych wypada zacząć od samego początku, czyli cofnąć się do końcówki XIX wieku – to właśnie wtedy rozpoczyna się ta niesamowita historia.

 ♦1880

Dawno dawno temu…

w Kurowie, niewielkiej wsi, w województwie lubelskim, w której toczono bitwy w czasie powstań narodowych, na świat przychodzi Marianna, praprababcia Tomasza – jest rok 1880. 14 lat później, po drugiej stronie Polski w Poznaniu rodzi się Agnieszka, prababcia Marka. Właśnie od tych dwóch pracowitych kobiet, rozpoczyna się cała historia.

 ♦1924

W tym roku obie stają się właścicielkami maszyn do szycia marki Singer. Stając się coraz bardziej biegłe w szyciu przyuczają do tego swoje dzieci, praprababcia Marianna – córkę Karolinę, a prababcia Agnieszka – córkę Stefanię, która w końcu zostaje zatrudniona w Teatrze Wielkim w Poznaniu, przy projektowaniu i szyciu strojów do spektakli.

 ♦1945

W trzecim pokoleniu maszynę marki Singer Karolina przekazuje córce Janinie. Zdolna dziewczyna w czasie wojny szyje elementy mundurowe dla Armii Krajowej, a w 1945 roku przeprowadza się z Lubelszczyzny na tereny Pomorza Zachodniego.

 ♦1980

Z kolei Stefania przekazuje swoją maszynę, wiedzę i umiejętności trójce swoich dzieci, m.in. Hannie, która otwiera firmę szyjącą między innymi: torebki, paski i pióropusze.

W czasach PRL-u rodzinne tradycje od Janiny, wraz z maszyną do szycia przejmuje jej syn Krzysztof, włączając po latach do współpracy swojego potomka, Tomasza – obecnie współwłaściciela Cap Squad Polska, który do dziś pozostaje w posiadaniu blisko stuletniej maszyny przekazanej mu przez ojca.

 ♦2004

Wspólnik Tomasza – Marek również zachował maszynę, na której pracowała jego prababcia. Co więcej, sprzęt po delikatnej modyfikacji, dodaniu silnika elektrycznego, był w użyciu aż do 1995 roku! Marek prawdopodobnie już w dzieciństwie wiedział, czym się będzie zajmować, gdy dorośnie. Mając zaledwie 3 latka zaśpiewał swoją pierwszą piosenkę dla dzieci - „Mam chusteczkę haftowaną” – poważnie! Tyle, że według małego brzdąca chusteczka nie była haftowana tylko „hatkowana”. Jak zwał tak zwał, w każdym razie mały Marek miał swój cel i udało mu się go zrealizować - w wieku 24 lat założył firmę zajmującą się haftem komputerowym.

 ♦2015

Tak w dużym skrócie wygląda historia dwóch rodzin, z różnych stron Polski, które przez pokolenia równolegle zajmowały się szyciem, a szczęśliwy zbieg okoliczności doprowadził do połączenia sił i utworzenia nowego brandu. Wyjątkowe „bejsbolówki” oraz czapki typu fullcap i snapback marki Cap Squad to produkty, których jakość wynika z wiedzy przekazywanej kolejnym pokoleniom, tradycji krawieckiej i wspólnej pasji do historii, czyli wartości, które są bezcenne.

Chcieliśmy bardzo podziękować naszym bliskim - rodzinie i przyjaciołom za to, że nas wspierają w tym przedsięwzięciu, że nam na każdym kroku pomagają. Dziękujemy za wszelkie wskazówki, inspiracje, a także za cierpliwość jaką nam okazują, w trakcie gdy my projektujemy i szyjemy, czasem do późnych godzin wieczornym. Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe!

Tomek i Marek

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl