Jak dbać o czapkę ?

Cześć!

Aby jak najdłużej cieszyć się dobrej kondycji czapką potrzeba troskliwej pielęgnacji. Aktualnie większość naszych produktów uszyta jest z naturalnej bawełny. Jest ona bardzo przyjemna w dotyku oraz nie powinna wykazywać właściwości uczulających, którę mogą mieć miejsce w przypadku materiałów pochodzenia syntetycznego. Jednak coś za coś, bawełna nie odprowadza tak dobrze wilgoci i potu jak syntetyki , a przecież przez powierzchnię głowy człowiek traci do 70% wytwarzanego przez organizm ciepła.

Dlatego przede wszystkim nie zalecamy używać bawełnianej czapki podczas długotrwałej aktywności fizycznej bez późniejszego prania. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się zacieki od potu , a co gorsza może dojść do trwałego odbarwienia materiału, co nie jest uwzględniane w przypadku reklamacji. Fason naszych czapek baseballowych jest idealnie dopasowany do kształtów głowy, czapka osadzona jest stabilnie i blisko skóry, chroniąc ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.


Przejdźmy teraz do omówienia oznaczeń na metce, a jest ich kilka.
- prać ręcznie 
-nie bielić, nie chlorować
-nie suszyć mechanicznie
-nie prasować żelazkiem
-nie czyścić chemicznie 

1. Pranie
Tylko i wyłącznie ręczne . Chłodna woda , mydło , delikatna szczoteczka oraz czysty suchy ręcznik. Nie wolno używać proszków do prania ze względu na zawartość środków chemicznych i wybielających, które to działają destrukcyjne na strukturę przędzy. Szczotkę zanurzamy w wodzie z mydłem, delikatnie pocieramy taśmę potną, po czym spryskujemy powstałą pianę czystą wodą i przykładamy suchy ręcznik , wchłaniając nadmiar wilgoci. Czynność tą wykonujemy do chwili uzyskania zadowalającego efektu. Podczas czyszczenia należy zachować umiar w sile nacisku , ab nie spowodować zmechacenia materiału. W naszej opinii dobrze sprawdzają się miękkie szczoteczki do zębów. 

2. Suszenie
Wbrew pozorom jest to bardzo kluczowy moment w pielęgnacji czapki. 
Naszym klientom znacznie ułatwiliśmy ten etap, ponieważ każdy produkt jest sprzedawany z plastikowym "holderem" . Służy on nie tylko do eleganckiej prezentacji czapki w swojej kolekcji, ale także zapobiega odkształceniom( czasem nie odwracalnym) jej pierwotnego kształtu. 
Podczas suszenia należy przestrzegać trzech podstawowych zasad. Nie suszymy czapki suszarką , nie pozostawiamy jej do wyschnięcia na kaloryferze oraz nie poddajemy jej intensywnemu działaniu promieni słonecznych, gdzie ciemniejsze kolory czapek mogą wypłowieć.

Przygotowany dla Was poradnik pozwoli cieszyć się z naszych produktów każdego dnia , a także zachować ich kondycje w jak najlepszym stanie. Jeśli macie pytania dotyczące pielęgnacji czapki zapraszamy do kontaktu  office@capsquad.com 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl